Jak uzupełnić kufer do stylizacji paznokci?

Od czego zacząć ? Jak skompletować kuferek stylistki paznokci krok po kroku

Branża beauty rozwija się bardzo intensywnie- stylizacja paznokci to dziedzina, w której wiele się zmienia, niemal każdego dnia.

Na początku drogi paznokciowej pojawia się wiele pytań:

  • jakie produkty wybrać,
  • na co zwrócić uwagę podczas zakupów,
  • co kupić a co można odpuścić.

Spróbujemy w tym artykule pomóc ci z tymi decyzjami!

Od czego zacząć podczas poszerzania wiedzy o stylizacji paznokci?

Stylizacja paznokci to bardzo obszerny temat, manicure hybrydowy, przedłużanie paznokci metodą żelową czy zdobienia – można napisać o tym książkę, choć już nie jedna powstała.

Od czego zacząć, jak skompletować na początek swój kufer, co powinno się w nim znaleźć?

Produkty, które powinny znaleźć się w Twoim kufrze, podzieliłam na kategorię:

Urządzenia przydatne w stylizacji paznokci

Podstawowym elementem jest lampa do stylizacji paznokci – dobrze wybrać lampę dual led moc lampy to 36 lub 48 vat, kolejnym urządzeniem, które powinno znaleźć się w kufrze powinna być frezarka – pamiętaj aby jej moc nie była mniejsza niż 35 vat

Artykuły jednorazowe do stylizacji paznokci

  • Narzędzia: cążki, kopytka, frezy do usuwania skórek oraz zdejmowania masy żelowej/ hybrydowej
  • Produkty do chemicznego przygotowania płytki: odtłuszczacz, primer bezkwasowy, baza do manicure hybrydowego, baza pod żel
  • Produkty do stylizacji paznokci takie jak żel budujący, top no wipe, lakiery hybrydowe ( na początek zaopatrz się w podstawowe kolory czarny, biały, czerwony , beżowy oraz jasnoróżowy, zbliża się lato więc wybierz neonowe kolory)

W kufrze powinnaś mieć także : cleaner, produkty do dezynfekcji dłoni i powierzchni

Bardzo ważne, abyś w swoim asortymencie miała produkty do czyszczenia narzędzi takich jak cążki, nożyczki, frezy.

Autoklaw kosmetyczny – co to? Jak poradzić sobie bez autoklawu?

Niezbędnym urządzeniem przy stylizacji paznokci jest autoklaw (urządzenie do sterylizacji narzędzi wysoką temperaturą oraz ciśnieniem), jest to dość duży koszt w zakupie, dlatego na początek możesz poszukać miejsca, gdzie będziesz mogła oddać narzędzia do sterylizacji – punkt sterylizacji medycznej.

Jaki kufer kosmetyczny kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Warto także zadbać o kufer do przechowywania kosmetyków, jeśli zdecydujesz się na początek pracować jako stylistka mobilna i świadczyć usługi w domu klienta – wybierz dobry i solidny kufer.

Ważnym aspektem przy wyborze kufra kosmetycznego są: kółka warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ przewożąc produkty od klientki do klientki, należy liczyć się, z tym że często będziesz musiała zabrać więcej rzeczy, co stanowi obciążenie. Jeśli kółka wykonane będą z plastiku szybko ulegną eksploatacji i będą do wymiany.

Zwróć uwagę, na zapięcia jeśli zdecydujesz się na rozkładany kufer – zapięcia pomiędzy poziomami kufra powinny być mocne i wykonane z dobrej jakości materiałów. Jeśli nie sprawdzisz wcześniej zapięć możesz rozczarować się, podczas użytkowania kufra. Kufer stylistki paznokci jest ciężki, dlatego warto skupić się na jego wyborze

W asortymencie warto również pamiętać o listwie zasilającej, minimum 5m – często w pracy mobilnej u klientki jest problem z podłączeniem 2-3 urządzeń tj. frezarka, lampka i lampa uv – a wiec warto zadbać o własny „przedłużacz”.

Pamiętaj, aby w Twoim kuferku znalazła się także lampa oświetleniowa, dobrze doświetlone miejsce pracy to ogromnie ważna sprawa – zarówno dla osób poczatkujących jak i zaawansowanych polecam lampy TERTIAL – aczkolwiek tak naprawdę najważniejsza jest żarówka.

Jakie światło do stylizacji paznokci?

W sklepie elektronicznym znajdziesz całą gamę, żarówek. Jako stylistka paznokci wybierz światło białe, zimne. Osobiście używam żarówek 12Vat 6500 K zimne światło.

Jako początkująca stylistka, która kompletuje swój kufer wybieraj na początek mniejsze pojemności produktów, w ten sposób będziesz mogła wypróbować oraz przetestować większa ilość produktów.

Mam nadzieję, że mój artykuł pomógł Ci choć w nieznacznym stopniu. Branża beauty bardzo mocno się rozwija, niemal każdego dnia na rynek wchodzą nowe produkty. Pamiętaj, jednak aby produkty dobierać do rodzaju oraz typu paznokci klientki, nie raz zdarzy się, że jeden produkt, który sprawdza się u kilku klientek u innych się może nie sprawdzić.

Jeśli stylizacja paznokci to Twoje hobby, warto, abyś pomyślała o szkoleniu – podczas takiego kursu nauczysz się, jak poprawnie pracować frezami, opracowywać skórki, które produkty należy wybrać dla klientek. Na szkoleniu, będziesz miał/a możliwość wypróbowania różnych produktów, kilku marek, będziesz mogła porównać produkty. Poznasz przeciwwskazania oraz choroby, zmiany, które dyskwalifikują klientkę z wykonania usługi.

Zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą szkoleń: https://www.manimi.pl/szkolenia/